Vzhůru do krovu!

Dost bylo sezení u počítače, dost bylo klasických návštěv památek! Chceš zažít něco neobvyklého? Chceš vidět, co běžný návštěvník neuvidí? Chceš se dozvědět něco víc o historických krovech? Pojď se se mnou zašpinit do krovu! 🙂

Exkurze, na které si prohlídneš historické krovy několika staletí autenticky a z blízka!

Magické datum exkurze: sobota 20. 4. 2024

dopolední v 10:00 – KAPACITA NAPLNĚNA!

odpolední v 14:00 – ještě volná místa 🙂

Cena za výklad ode mě a že se i trochu zašpiníš: 1200 Kč plná, 600 Kč studenti nebo doprovod

Památka, jejíž krovy prolezeme: Zámek Moravský Krumlov!

Kolik času na exkurzi spolu strávíme: 2-3 hodiny

Kolik nás bude: max. 10-15 lidí, ať se slyšíme a všude vejdeme 🙂

Fotka z webu www.mucha-epopej.cz

Pro koho je akce určená:

Zajímáš se o památky a historii, plánuješ jejich obnovu, podílíš se svou hlavou a rukama na jejich zachování a péči o ně? Možná už jsi i zavítal do krovů, do toho šera a temna dýchajícího dřevem a umem starých mistrů… A možná tě i někdy napadlo: Jé, to by bylo super se o krovech dozvědět něco víc! Jak je tenhle asi starý? Proč je tady zrovna tenhle prvek, ale tady ne? Co je to za konstrukci? A co přesně znamená tady ten detail?

Pokud ses v tom jen trochu našel, pojď se mnou na exkurzi! Projdeme si společně krovy zámku Moravský Krumlov, které vznikaly v různých stoletích a různými technikami, povíme si info k jejich konstrukčním typům, detailům a opracování. Prostor bude samozřejmě i na tvoje otázky a všechno, co tě okolo historických krovů zajímá.

Pro koho akce není:

Zámek Moravský Krumlov vstává v posledních letech z popela a prochází postupnou obnovou. Část krovů je tak ještě v autentickém stavu před rekonstrukcí a pohyb po nich je spojen s větší fyzickou náročností a většími nároky na pozornost. I když se budeme pohybovat většinou po podlaze nebo lávkách, tak je třeba se dívat, kam člověk šlape, aby někam neupadl nebo se o něco neuhodil. Exkurze je tak na vlastní nebezpečí a prosím účast na ní pečlivě zvaž.

Vzhledem k mé zálibě prolézat krovem a hledat skryté detaily, které chci ukázat i tobě, se pravděpodobně alespoň malinko zašpiníš. Jestli chceš tedy potom pokračovat na rodinou oslavu, zvaž náhradní oblečení. (Nadsázka. 🙂

V ceně je poznámkový workbook (vytištěné podklady) k exkurzi a krovům, které uvidíme.

PŘIHLÁŠENÍ

Zaujalo tě to a chceš přijet? Moc si toho vážím a těším se!

Registruj se na mailu krivankova@pruzkumykrovu.cz a do předmětu prosím napiš EXKURZE.

Na mail můžeš taky směřovat jakékoliv dotazy, neváhej se ptát. 🙂

Po přihlášení ti pošlu platební údaje a vystavím daňový doklad. Samozřejmostí je potvrzení o absolvování exkurze. Ráda fotím a z exkurze budu pravděpodobně chtít sdílet nějaké fotky i s tebou. Možná bych ti i ráda v budoucnu poslala nějaký mail s novinkami nebo s další plánovanou akcí, pokud budeš mít zájem. Abych tak mohla učinit, věnuj prosím pozornost sekci Ochrana osobních údajů (najdeš na konci stránky). Děkuji!

Neznáme se?